Event Date
9th May to 12th May 2024

    Class: 1 Pzazz!

    Gold - 129 - Three Counties & South Wales Mrs Sandra Snell Fownhope Flower Club
    Silver-Gilt - 18 - Mrs Elaine Lunt
    Silver - 121 - South West Area Mrs Coral Gardiner
    Bronze - 100 - Mercia & North West Miss Joanne Bradley
    Bronze - 118 - South Midlands Area Mrs Gail Williams


    Download Document

    Class: 2 River-Dance

    1st - 53 - Miss Chantal King
    2nd - 2 - Mrs Sionedd Hughes
    3rd - 89 - Miss Julie Sparkes
    Very Highly Commended - 72 - Mrs Carole Creasey & Mrs Pat Duru
    Highly Commended - 74 - Mr & Mrs Peter & Paula Harper
    Commended - 31 - Mrs Joan Quinland

    Class: 3 Challenging

    Gold - 90 - Miss Julie Sparkes
    Silver - 108 - Wessex And Jersey Mrs Debbie Wadge
    Bronze - 135 - Mr Michael Bowyer
    Very Highly Commended - 105 - Mrs Ann Horsley
    Highly Commended - 87 - Mrs Chris Lynch
    Commended - 109 - Wessex And Jersey Mrs Martina Coleman

    Class: 4 Pinky and Perky

    1st - 94 - Mrs Susan Oliver
    2nd - 92 - Mrs Carys Harrison
    3rd - 132 - Mr Michael Bowyer
    Very Highly Commended - 11 - Ms Carol Baker
    Highly Commended - 134 - Ms Rachael Chamberlayne
    Commended - 59 - Mrs Helen Sinclair

    Class: 5 Weft and Weave

    1st - 95 - Mrs Susan Oliver
    2nd - 20 - Mrs Ann Horsley
    3rd - 110 - Mrs Brenda Bull
    Very Highly Commended - 91 - Miss Julie Sparkes
    Highly Commended - 78 - Mrs Brigette Manton
    Commended - 136 - Mrs Helen Sinclair

    Class: 6 Mellow Yellow

    1st - 60 - Mrs Helen Sinclair
    2nd - 38 - Mrs Penelope Harrison
    3rd - 23 - Mrs Margaret Thomas
    Very Highly Commended - 93 - Mrs Elaine Bedford
    Highly Commended - 75 - Mr & Mrs Peter & Paula Harper
    Commended - 98 - Mrs Pauline Foster

    Class: 7 Apothecary

    1st - 133 - Mr Michael Bowyer
    2nd - 39 - Mrs Penelope Harrison
    3rd - 58 - Mrs Joyce Cook
    Very Highly Commended - 32 - Mrs Joan Quinland
    Highly Commended - 16 - Mrs Brenda Beavan
    Commended - 65 - Mrs Rosemary Stammers

    Class: 8 Dream Catcher

    1st - 21 - Mrs Ann Horsley
    2nd - 24 - Mrs Margaret Thomas
    3rd - 6 - Miss Victoria Phelps
    Very Highly Commended - 43 - Mrs. Margaret Baker
    Commended - 40 - Mrs Penelope Harrison

    Class: 9 Whoosh!

    1st - 25 - Mrs Margaret Thomas
    2nd - 10 - Ms Carol Baker
    3rd - 44 - Mrs. Margaret Baker
    Very Highly Commended - 42 - Mrs Penelope Harrison

    Class: 10 Wow!

    1st - 111 - Mrs Brenda Bull
    2nd - 66 - Mrs Rosemary Stammers
    3rd - 61 - Mrs Helen Sinclair
    Very Highly Commended - 80 - Mrs Jean Wilcox
    Highly Commended - 51 - Miss Jane Eayrs