Event Date
1st Aug 2021
    Class: Class 17 Hunter (to make more than 153cm / 15hh)
    1st - Christers trick of the light and Title Lucinda Pooley
    2nd - Penponts Hugo and Title Jodie Gallacher
    3rd - Ravenswood King William and Title Katie Blackstone
    Class: Class 14b Coloured - Large (Class 14b)
    1st - Moortown Rock and Roll and Title Rachel Gardiner
    2nd - Hillside Guinness and Title John Harvey
    3rd - Penponts Hugo and Title Jodie Gallacher
    4th - Sparky and Title Laura Kinsey
    5th - North Candra Nettle and Title Sara Fraser
    6th - Fury of the Storm and Title Lisa Johnson
    Class: Class 14a Coloured - Small (Class 14a)
    1st - Gypsy Jason and Title John Prouse
    2nd - Vanilla moose and Title Kayleigh Ware
    3rd - Westerlake clover and Title Miss Charlotte R Wilkin
    4th - Ariel and Title Julie Christie
    5th - Pandora and Title Val Bennett
    Class: Class 7 Mares (any breed) with foals at foot
    1st - Cooksworthy Katy Clipper + Red Knights Trinity and Title Jessica Miller
    2nd - Basterstore Bayleas + Morwenna and Title Val Bennett
    Class: Class 18 Sports / Competition type
    1st - Trevoulter Mr Darcy and Title Samuel Rosevear
    2nd - Ravenswood King William and Title Katie Blackstone
    3rd - Riley and Title Beth Andrew
    4th - Rosewall Crackerjack and Title Kim Hammond
    5th - Mystic D Day and Title Lynn Bewley-norman
    6th - Westerlake clover and Title Miss Charlotte R Wilkin
    7th - Penpont Keo and Title Lorraine Manchester
    Class: Class 1 Registered Dartmoor, Shetland & Exmoor
    1st - Zennor Tempest and Title Mark Cosgrove
    2nd - Boswarthen No Deal and Title JR Payne
    3rd - Zennor Tatty Teddy and Title Celeste Gail
    4th - Langworthy Kittiwake and Title Mary Osborne
    5th - Pandora and Title Val Bennett
    6th - Ruby and Title David Bennett
    Class: Class 16 Hack & Riding Horse (to make more than 148cm / 14.2hh)
    1st - Rockinrolldixie and Title Daisy McLeod
    2nd - Riley and Title Beth Andrew
    Class: Class 15 Traditional Cob / Native
    1st - Gypsy Jason and Title John Prouse
    2nd - Hillside Guinness and Title John Harvey
    3rd - Vanilla moose and Title Kayleigh Ware
    4th - Moortown Rock and Roll and Title Rachel Gardiner
    5th - Janesmoor No Warranty and Title Malcolm Rosewarne
    Class: Class 14 Coloured
    No Results Entered
    Class: Class 13 Pure or Part Bred Arab
    1st - Meneth Crystal Rose and Title Carolyn Thomas
    2nd - Rosewall Crackerjack and Title Kim Hammond
    3rd - Trevaylor tailor maid and Title Maci Robinson
    4th - Mystic D Day and Title Lynn Bewley-norman
    5th - Bradmore Katwalk and Title Trafford Watters
    6th - Al wassam la shikra and Title Lucy Kemp